Bodové svietidlá

akcia

Jawa

od 26,91 €
Svietidla sú posuvné po liste !

Astley

od 52,08 €
akcia

relax

od 26,26 €

Bodové svietidlá - bodové osvetlenie

Tieto svietidlá sa používajú ako hlavné aj pomocné osvetlenie, tak v bytoch, rodinných domoch či hoteloch. Sú obľúbené u bytových architektov. Prakticky každý návrh osvetlenia sa nezaobíde bez bodového osvetlenia.

Ich výhodou je priaznivý pomer cena / výkon. Vďaka tomu patrí medzi lacná svietidlá. Ďalšou výhodou je jednoduchý pekný dizajn. Aj keď bodovky papří medzi najlacnejšie osvetlenia na trhu, svojou jednoduchosťou a dobrou svietivosťou nájdu miesto v každom obytnom dome či hoteli
V tejto kategórii nájdete:

Klasická bodová svietidlá - tzv. Spoty, ktoré majú použitie od chodieb cez detské izby, spálne, obývacie izby, až po hotelové nástenné osvetlenie k posteliam.

Vstavané - podhľadové svietidlá - tzv. Downlight. Tieto svietidlá sú určené do podhľadov a iných vstavieb či už zo sadrokartónu, "rastrových" podhľadov, drevených podhľadov a pod.
Niektoré je možné použiť aj pre zabudovanie do sadrokartónových priečok.

Použitie je mnohostranné - chodby, kuchyne, obývacie izby, kúpeľne a pod.

Lankové a lištové - pre vytvorenie individuálne architektúry v byte. Výkonu lištové systémy sú potom prakticky súčasťou kažného butiku či predajne, pretože slúži ako hlavné osvetlenie alebo pre zvýraznenie predávaného produktu kužeľom svetla.

V kategórii ostatné potom nájdete najmä bodové svietidlá, ktorá nemôžete dať do podhľadu alebo kde nie je v podhľade požadovaná hĺbka pre zapustenie. Použitie - chodby, obývacej miestnosti (ako pomocné či druhé osvetlenie), kuchyne.

LED bodové svietidlá - v teto kategórii máme svietidlá, ktoré majú LED zdroj (spravidla je integrovaný, ale nemusí byť). Mnohé svietidla je možné z iných kategórií osadiť už DOSTATOČNE svietiacimi LED žiarovkami , ktoré je možné jednoducho pri poruche vymeniť.